Atgal

Aldo Londi Bitossi "Beždžionė"

190,00 € su PVM

Aukštis ~ 17 cm
Ilgis ~ 16 cm
Plotis ~ 16 cm
Svoris ~ 1.33 kg

Smulkiau

Išsamiau

Šiuo metu prekės neturime

 

Apie prekę

Keramikos meistras Aldo Londi (1911-2003) didžiąją savo ilgos ir sėkmingos karjeros dalį praleido kurdamas išskirtinį darbą Italijos keramikos manufaktūroje „Bitossi Ceramiche“.

Londio gimtasis miestas netoli Florencijos, Montelupo Fiorentino, buvo svarbus keramikos gamybos centras nuo Renesanso laikų. 1922 m., Būdamas vienuolikos metų, Londi pradėjo dirbti Fratelli Fanciullacci - to meto svarbiausiose regiono keramikos dirbtuvėse. Po Antrojo pasaulinio karo - grįžęs į Italiją iš Pietų Afrikos, kur jis buvo karo belaisvis, Londis tapo „Bitossi“ kūrybos direktoriumi. Jis užims šias pareigas daugiau nei 50 metų ir suprojektuos per 1000 objektų - pradedant ąsočiais ir vazomis, baigiant laikrodžiais ir gyvūnų figūrėlėmis.

„Londi“ panaudojo savo aukšto lygio techninę patirtį ir didžiulę tradicinių amatininkų metodų patirtį, kad sukurtų išskirtinai išraiškingas ir įnoringas formas, modelius ir apdailą. Garsiausia Londi kolekcija yra 1950-ųjų eros „Rimini Blu“ (1955–1965), dabar jau žymi vidurio amžiaus šiuolaikinė serija, apimanti daugiau nei 150 dizainų, visi įstiklinti ryškiai mėlyna spalva ir įspausti abstrakčiais motyvais bei formomis. Londi 1955 m. Sukūrė „Ball Vase“, savo pirmąjį kūrinį „Persiano Blue“. Netrukus po to, kai 1959 m., Jis pradėjo kurti daugiau kūrinių šia patentuota chromatine apdaila. Kolekcija turi istorinę reikšmę, nes padėjo rankų darbo kūrinius įtraukti į modernizmo dizaino pokalbį Italijoje. Nors mėlyna spalva nebuvo vienintelė naudojama Londi spalva, ji tapo glaudžiai susijusi su jo kūryba. Paskutinė Londi solinė kolekcija „Arkitectura“ (apie 1950 m.) Labai skyrėsi nuo ankstesnių jo darbų; jame yra elegantiškai minimalistinės gyvūnų figūros, įstiklintos monochromatine juoda, balta arba platinos spalva.

Nuo 1958 m. Londi pradėjo vaisingą bendradarbiavimą su legendiniu architektu-dizaineriu Ettore'u Sottsassu (1917–2007), kuris Londį laikė svarbiu mentoriumi. Per laiką Bitossi mieste Londi taip pat bendradarbiavo su Piero Fornasetti (1913–1988), Matteo Thunu (g. 1952) ir Karimu Rashidu (g. 1960).

Dauguma Londi kolekcijų, įskaitant „Rimini Blu“ ir „Akitectura“, vis dar gaminamos ir jas plačiai keramikos entuziastai renka. Daugelį jo originalių darbų galima pamatyti MAIB – Meno pramonės Bitossi muziejuje Montelupo, kuris skirtas įmonės istorijai.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: